قرص ویتاگنوس بهتره یا قطره

پزشکی :


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

بسیاری از مشکلات قاعدگی، روحی، روانی، جسمی، پوست، مو، چاقی،یائسگی و …در  دختران و زنان، در سنین مختلف، مربوط به اختلالات هورمونی است که متاسفانه نسبت به آن آگاهی کافی ندارند. مطالعه ی این مقاله می ‏تواند اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهد.

اختلال در میزان هورمون ‏ها باعث بروز مشکلات موقت یا دائم از جمله عوارض قبل از قاعدگی(سردرد، خستگی، نفخ، دل‏ درد، حساسیت سینه ‏ها و تغییر رفتاری)، عوارض هنگام قاعدگی(دردها، پریود سنگین و لکه ‏بینی)، عوارض یائسگی(گرگرفتگی، تعریق، مشکلات روحی و روانی، پوکی استخوان وعوارض قلبی، آکنه(جوش صورت)، پُرمویی، کیست و فیبروم رحم و تخمدان در خانم‏ ها می ‏شود.

هورمون‏ های شیمیایی که در چند دهه ی گذشته بهترین روش درمان این عوارض بوده ‏اند، در سال ‏های اخیر به علت عوارض جانبی متعدد مورد تردید و در بعضی از کشورها در لیست سیاه قرار گرفته‏ اند. مهم ‏ترین عارضه ی جانبی هورمون‏ های شیمیایی، سرطان ‏زایی است که بعضی ‏ها را گرفتار می ‏کند. این عارضه نه فقط به خاطر خود دارو بلکه اکثراً به خاطر تجویز و مصرف مقادیر بیش از اندازه آن می ‏باشد.


در سال ‏های اخیر با تحقیقات گسترده در مورد گیاهان دارویی گیاهی به نام پنج انگشت با نام علمی “Vitex agnus castus” مدنظر قرار گرفته که از قدیم برای برطرف کردن اختلالات هورمونی زنان به کار می‏ رفته است. این گیاه در دو دهه اخیر به نام گیاه زنان شهرت یافته است.

قدمت تهیه ی هورمون‏ های شیمیایی کمتر از صد سال می‏ باشد. این در حالی است که مشکلات زنان(مثلا مشکل یائسگی) به قدمت عمر بشر است و مسلما بشر تجارب بسیار خوبی برای رفع آن ها کسب کرده است و امروز دانشمندان در حال مطالعه و به کار گرفتن آن ها هستند.

میوه‏ های گیاه پنج‏ انگشت از قدیم‏ برای رفع اختلالات هورمونی خانم‏ ها مورد استفاده بوده و دو دانشمندان ایرانی به نام‏ های سمرقندی و الکندی به فواید آن در هشتصد سال قبل اشاره داشته اند. دانشمندان دیگری از جمله رازی و ابن‏ سینا نیز این گیاه را معرفی نموده اند.

با تحقیقات دهه‏ های اخیر شگفتی‏ های جالبی از این گیاه کشف شده و امروز بیش از ۷۰ کارخانه داروسازی دنیا از میوه ‏های آن، داروهایی به شکل قرص و قطره به منظور رفع اختلالات هورمونی زنان تولید و به بازار عرضه می‏ کنند. داروی تهیه شده از این گیاه در ایران ویتاگنوس(VITAGNUS) نام دارد که اولین بار چند سال قبل به شکل قطره توسط داروسازی پورسینا تولید و به بازار عرضه شد ولی به دلیل مزه ی آن، که برای همگان مطلوب نیست، از ابتدای سال ۱۳۸۷ قرص آن به بازار ارائه می ‏شود که همان خاصیت قطره را دارد.

نکته بسیار مهم در مورد این دارو این است که بر خلاف تصور بسیاری از پزشکان و متخصصان، ویتاگنوس به صورت یک فیتواستروژن عمل نمی ‏کند؛ بلکه توسط ترکیبات غیرهورمونی، مانند آکوبین و ویتکسین و از طریق محور هیپوتالاموس – هیپوفیز با متوقف کردن ترشح FSH و بالا بردن میزان ترشح LH اثر می ‏کند. در نتیجه، میزان خونی پروژسترون بالا می ‏رود و میزان پرولاکتین تعدیل می ‏شود.

نکته بسیار با اهمیت دیگر این که این گیاه، با یک ماده موثر عمل نمی ‏کند؛ بلکه با تعداد زیادی از ترکیبات اسانسی، فلاوونوئیدی و ایریدوئیدی و با چندین مکانیسم، اثرات گسترده را در بیشتر اختلالات هورمونی زنان به طور ایده‏ آل به جا می ‏گذارد.

۱- رفع عوارض قبل از قاعدگی(PMS) که در ۳۰ تا ۴۰ درصد از خانم‏ ها اتفاق می ‏افتد؛ از جمله  سردرد، حساسیت پستان‏ ها، خستگی، میل به غذای بیشتر و شیرین، عدم تمرکز، نفخ، درد و اسپاسم، تشویق و اضطراب، تحریک ‏پذیری،افسردگی و تغییرات خلق و خو.

برای این منظور قرص ویتاگنوس باید حدود یک هفته قبل از قاعدگی تا هنگام قاعدگی و یا تا پایان دوره قاعدگی روزانه ۲ وعده میل شود.

۲- رفع عوارض LFD (بالا رفتن استروژن خون) از جمله پریود زیاد، لکه ‏بینی، قطع قاعدگی یا قاعدگی مکرر. در این حالت باید روزی ۲ عدد قرص به مدت سه تا چهار ماه مصرف شود.

۳- رفع عوارض یائسگی از جمله گرگرفتگی، تعریق، خستگی، دلهره و اضطراب، خشکی پوست و شکستگی ناخن، پوکی استخوان، افسردگی، تغییر خلق وخو و عوارض قلبی. برای این منظور، روزی دو عدد قرص به مدت طولانی (بیش از دو سال) مصرف شود.

۴- کنترل و جلوگیری از پیشرفت فیبروم رحمی که در بعضی مواقع باعث خونریزی می ‏شود. در این حالت روزی دو عدد قرص حداقل به مدت ۶ ماه و در صورت لزوم به مدت طولانی مصرف شود.

۵- کنترل و رفع‏ آکنه یا همان جوش های صورت. در اکثر خانم‏ ها آکنه مربوط به اختلالات هورمونی است؛ به همین دلیل داروهای پوستی و موضعی فقط به طور موقت باعث بهبود می ‏شوند، لذا برای درمان اساسی باید هورمون ‏ها تنظیم شوند که در این موارد می‏ توان روزی دو عدد قرص به مدت سه ماه مصرف کرد و در صورت لزوم ادامه داد.

۶- کنترل کیست تخمدان و پستان. قرص ویتاگنوس می ‏تواند بر حسب شدت عارضه باعث از بین رفتن، کاهش و یا توقف کیست‏ های تخمدان و پستان شود که مصرف روزی دو عدد قرص تا زمان مورد نیاز، توصیه می ‏شود.

۷- کنترل چاقی با منشاء هورمونی، بسیاری از چاقی‏ ها در خانم‏ ها مربوط به اختلال در عملکرد هورمون ‏ها است، لذا تنظیم هورمون‏ ها می ‏تواند باعث کنترل چاقی گردد. برای این منظور روزی دو عدد قرص به مدت مورد لزوم (به مدت طولانی) مصرف شود.

۸- نازائی به علت LFD که با مصرف بیش از شش ماه دارو موفقیتی معادل ۳۰ درصد در جهان داشته است. میزان مصرف روزی دو عدد قرص به مدت شش تا دوازده ماه است.

قرص و قطره ویتاگنوس در حد مصرف دارویی، عارضه جانبی ندارد و می ‏توان آن را بدون هیچ نگرانی سال‏ ها مصرف کرد.

فقط در ۱ تا ۲ درصد از خانم‏ ها، مصرف آن ممکن است باعث خارش پوست،تهوع و اسهال در روزهای اول شود.

همچنین، در ۲ تا ۴ درصد خانم ‏ها، در ماه اول و دوم ممکن است باعث افزایش خونریزی ماهیانه شود.

اصولاً این عوارض جدی نبوده و گذرا هستند، ولی در صورتی که فردی نسبت به دارو حساسیت بالایی داشته باشد، باید از مصرف آن خودداری کند.

 

باسلام وخسته نباشید

میخواستم بپرسم چطور میتونیم قرص (ویتا گنوس )را تهیه کنیم من ساکن شهر رشت هستم از همه عطاری های موجود سوال کردم ولی گفتن دیگه تولید نمیشه ونمیاد

با تشکر

شما میتونید از قطره ویتاگنوس استفاده کنید

سلام خسته نباشید.دکتر من قرص آگنوگل رو تجویز کرده. روی توضیحاتش نوشته گیاه ۵انگشت.میخواستم بدونم این همون ویتاگنوسه؟؟؟توو توضیحات اسمی هم از گیاه ویتاگنوس نیورده

سلام .من ۴۳ سال دارم وتنبلی تخمدان دارم و به صورت طبیعی (یعنی بدون مصرف دارو )پریود نمیشم .من یک دختر ۱۲ ساله دارم ومیخوام دوباره بچه دار بشم .لطفا راهنماییم کنید. آیا با قطره ویتاگنوس وقرص اگنوگل می تونم دوباره باردار بشم . خواهش میکنم کمکم کنید. ممنون

شما باید به متخصصین طب سنتی که لینکشون در زیر موجود می باشد مراجعه کنیداینجا کلیک کنید

بله قرص آگنوگل و ویتاگنوس هردو از گیاه پنج انگشت تهیه شده اند و تنها تفاوت آنها در شرکت های داروسازی می باشد
ویتاگنوس برای شرکت داروسازی پور سینا و آگنوگل برای شرکت داروسازی گل دارو می باشد و هر دو از گیاه پنج انگشت می باشند

من ۲۹ سال دارم وتنبلی تخمدان دارم و به صورت طبیعی سالی ۳-۴ بارپریود میشم الان به مدت یک ماه نیم هست ک قرص ویتاگینوس رو مصرف میکنم البته با نظر پزشک و در شرف ازدواج هستم میخواستم بدونم آیا مصرف این قرص امیدی به بهبودی هست؟چه مدت مصرف این قرص جواب میده؟آیا امکان دارد من بچه دار نشوم توروخدا راهنماییم کنین.مرسی

شما باید به متخصص طب سنتی که لینک مطب های مورد تایید رو در زیر گذاشتیم مراجعه کنیدلینک مطب های مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی تهران

سلام باتشکر از اینکه به سوالم جواب دادید ولی متاسفانه من ساکن یکی از استان های جنوبی هستم و به خاطر بعضی مسائل امکان رفتن به تهران یا استان دیگر رو ندارم ممنون میشم اگه بتونین راجع به مشکلم کمکم کنین و راهنماییم کنین.آیا در شهر شیراز شعبه ای از درمانگاههای شما نیست؟

شیراز
دکتر امیر محمد جلادت. متخصص طب سنتی
شیراز، فلکه قصرالدشت، خ. همت (ایمان) شمالی- خ. صاحب الامری، ک ۲- درمانگاه خیریه تخصصی جواد الائمه
تلفن: ۰۷۱۱-۶۳۱۵۷۷۱-۲
…………….
دکتر مجتبی حیدری. متخصص طب سنتی
شیراز، درمانگاه مطهری، طبقه ۶، درمانگاه طب سنتی
تلفن: ۰۷۱۱-۶۱۲۱۶۰۰
………………..
دکتر محمد راحمی، متخصص داخلی
شیراز، خ زند، قبل از هتل پارس، جنب رادیولوژی دکتر ارشدی، ساختمان ولیعصر
تلفن: ۰۷۱۱-۲۳۴۱۴۲۴

با سلام و تشکر از شما,
بنده ساکن کرج هستم, و میخواستم بدونم مرکز درمان در کرج هم هست که لطف کنید و معرفی کنید?
ممنون می‌شم, واقعا نیاز دارم

سلام من ۲۵ سالمه تنبلی تخمدان دارم البته در اخرین سونوگرافی م نشون داده پلی کیستیک دارم یعنی کیست های زیاد و ریز اگه قرص ال دی بخورم یا سیپروترون کامپاند پریود میشم ولی چند قظره کم میخوام بدونم این قرص بدرد م میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن مجرد م

شما باید برای درمان کامل به پزشکان طب سنتی که لیستشون در لینک زیر است مراجعه کنیدلینک پزشکان طب سنتی کل ایران

لیست مراکز درمانی طب سنتی ایران به همراه آدرس و شماره تماس در لینک زیردرمانگران مورد تایید انجمن تحقیقاتی طب سنتی ایران

سلام , من جوش هورمونی میزنم ,میخواستم از قرص ویتاگنوس استفاده کنم , ویتاگنوس میتونه جوش های صورتو بطور قطعی درمان کنه ؟ ممنون لطفا جواب بدین

از ویتاگنوس استفاده کنید و در طول ماه هم از عرق رازیانه استفاده کنید
تنها یک هفته قبل از قاعدگی عرق رازیانه رو قطع کنید و باز در ماه بعد همین سیکلو تا بهبودی کامل استفاده کنید

سلام , تشکر ک جواب دادین , قطره ویتاگنوس بهتره یا قرص ؟ و اینکه تو همه داروخانه ها تهیه میشه ؟یه سوال دیگم داشتم من یه ماه میشه از جوشانده رازیانه استفاده میکنم جوشام فرقی نکرده , جوشانده با عرق رازیانه خیلی تفاوت داره ؟ بازم متشکر و ممنون

قرص و شربت ویتاگنوس زیاد با هم تفاوتی ندارند
عرق رازیانه با جوشاندش تفاوت اندکی داره

سلام
ممنونم از پزشکم سرکار خانم فریده اسماعیل بیگی که با تجویز این دارو درمان معجزه اسایی برایم داشت

با سلام ۴۱ سالمه پنج ماهه که قاعدگی نامنظم داشتم و سه ماهه فقط درد قاعدگی بدون خونریزی دارم گرگرفتگی و خستگی دارم ایا ویتاگنوس موثر است ممنون میشم جواب دهید

بله موثر است

سلام . خسته نباشیدیکبار دیگه هم سوال پرسیدم اما جواب ندادید . . من دختری ۲۵ ساله و مجرد هستم . از تقریبا ۶ سال پیش مشکل عقب افتادن عادت ماهانه دارم . هرکاری بگید کردم اما مشکلم حل نشد . از وزن ۵۰ کیلو رسیدم به ۷۵ کیلو و موهای زائد زیادی روی صورتم دارم ، میخواستم بدونم این قرص میتونه کمکی بکنه ؟ ! طول درمانش برای کاهش وزن و موهای زائد چقدره ؟! ممنون میشم جواب بدید .

شما طی یک دوره ۳ ماه از قطره استفاده کنید

سلام خسته نباشی خیلی سایت خوبی دارید
من دختر ۲۳ ساله هستم که درزمان تخمک گذاری دچا ر لکه بینی می شوم
دوماه است که قرص ویتاگینوس میخورم روزی یک عدد ولی بازهم دچار لکه بینی شدم چه کار کنم بازم به خوردن قرص ادامه بدم ممنون میشوم که کمکم کنید
البته حالت لکه بینی در زمان استرس دارم بیش تر میشود من در این زمان درد خفیفی احساس می کنم که یک ماه سمت راست وماه دیگر سمت چپ

با سلام من خانم ۴۰ساله هستم ۲سال پیش متوجه شدم فیبرم دارم از۲سال پیش شروع کردم به خوردن قرص ویتا گنوس ولی هنوزعکس داپلر عکس رنگی نگرفتم ازشما می خواستم بپرسم ایا باز هم قرص یا قطره رامصرف کنم ؟ایابه نظر شمامن بهبود پیدا کردم سپاس گزارم

سلام.من پریودی نامنظم دارم ۳بار به دکتر رفتم هربار هم همین قرص تجویز میشه بار اول و دوم مداوم تجویز نشد ولی اینبار ۲ماهه دارم میخورم و هنوز پریود نشدم کیست هم ندارم .پریودیم دوماهه عقب افتاده.چیکار کنم؟خوردن همین قرص رو ادامه بدم؟؟خسته شدم دیگ..لطفا راهنماییم کنید.باتشکر

البته این رو هم اضافه کنم که ۲۶سالمه و مجرد هستم و دکتر هم گفته احتمالا با ازدواج خوب بشم..

نیم ساعت قبل از هر و عده غذایی و شب قبل از خواب از ترکیب سه عرق بومادران + بابونه + رازیانه مصرف شود

برای مطمئن شدن لطفا به پزشک مراجعه کنیید

سلام.
مرسی از راهنماییتون و سایت خوبتون

عذرخواهی میکنم مقدارش مهم نیست؟ یک فنجان کافیه؟

نصف لیوان

سلام.من سال پیش فیبروم به وزن سه کیلو عمل کردم متاسفانه امسال در سونوگرافی دوباره فیبروم دیده شده.و کیست تخمدان هم دارم .لطفا کمکم کنید چکار کنم چه چیزی استفاده کنم؟ممنون

با سلام

من چکاب کامل از تمام هورمون ها و سونو سینه و رحم و تخمدان دلدم و کاملا نرمال بودم اما به سدت ریزش مو دارم و مو زاید دور سینه ناف و زیر چانه دارم میخواستم بدونم ویتاگنوس برای مشکل من مناسبه ؟

سلام خسته نباشید من ۴۰سالم هست حدود یکسال هست پریودم نامنظم شده طی آزمایش انجام شده مشخص شده دچار یائسگی زود رس شدم آیا باقطره ویتاگنوس مشکلم حل میشه یا چه داروری مصرف کنم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

بله از قطره ویتاگنوس مصرف کنید

بله بسیار مفید هستش
روزانه از عرق رازیانه هم یک لیوان مصرف کنید

جهت درمان کامل به متخصصین طب سنتی در لینک زیر مراجعه کنیدلینک متخصصین طب سنتی

سلام
من۴۲ سالمه مدتیه خونریزی شدید دارم پزشکم گفته فیبرای زیادی توی رحم دارم ک احتمالاً باید رحمو بردارن
شما خوردن قرص ویتاگنوسو تجویز میکنید
ممنون

شما باید به متخصصین طب سنتی برای ویزیت کامل مراجعه کنید

من خودمو معرفی نکردم
من خانمی ۳۱ساله هستم ک ۷ساله ازدواج کردم و۵ساله نازایی دارم هر دکتری رفتم گفتن ن خودت مشکلی داری و ن همسرت ازماشهای شوهرم خوب بود ورحم ولوله های منم باز بود.تنها مشکلی ک دارم همین قاعدگی نامنظممه میخواستم بدونم با شرایطی ک من در بالا اشاره کردم ممکنه مشکل از من باشه ؟
در ضمن من ۳بار ای یو ای و۴بار ای وی اف انجام دادم ک همش ناموفق بود بجزبار اخر انتقال جنین ک در ۳ماهگی قلبش دیگه نزد.هنوز هیچکسی متوجه نشده مشکل من دقیقا چیه.خسته شدم از قرص وامپول
خواهش میکنم کمکم کنید

سلام.من ۲۲ سالمه.یکساله فهمیدم فیبروم ۵سانتی و فیبروم های ریز دارم.همچنین قاعدگی نامنظم و ریزش موو جوش های هورمونی در ناحیه چانه و فک و لاغری دارم.پزشک جراحی رو توصیه کردن .لطفا سلام.من ۲۲ سالمه.یکساله فهمیدم فیبروم ۵سانتی و فیبروم های ریز دارم.همچنین قاعدگی نامنظم و ریزش موو جوش های هورمونی در ناحیه چانه و فک و لاغری دارم.پزشک جراحی رو توصیه کردن .لطفا راهنمایی کنید چکار کنم؟

ایا متخصص طب سنتی در زاهدان میشناسید؟

برای درمان حتما باید مزاج تعیین بشه و طبق مزاج بهتون دارو داده بشه
جهت ویزیت زیر نظر بهترین پزشکان طب سنتی دانشگاه تهران به مطب حضرت مسیح (ع) در آدرس درج شده در لینک زیر مراجعه کنیدلینک مطب حضرت مسیح (ع)

حتما به برای تعیین مزاج و تشخیص مشکل به مطب حضرت مسیح (ع) در لینک زیر مراجعه کنید که توسط بهترین پزشکان متخصص از دانشگاه علوم پزشکی تهران مورد درمان گیاهی قرار بگیریدلینک آدرس مطب ها

نه

تلفن : 66184156

فکس : 66182517

آدرس : تهران – كيلومتر 7 بزرگراه فتح نبش خيابان خليج فارس

کد پستی : 3911-13869

پست الکترونیکی : info@madarclub.com


با ثبت نام در باشگاه مادران و کسب امتیاز


از مزایای متعدد جوایز، قرعه کشیها، طرحهای


حمایتی، مشاوره پزشکان، گفتگو با دوستان


خوب و… برخوردار خواهید شد:


http://www.madarclub.com/fa/sign-in


اهداف بزرگی در راه است با ما باشید…

10 کشوری که بهترین زنان برنامه نویس را دارد را بشناسید 10 کشوری که بهترین زنان برنامه نویس را دارد را بشناسید _ پورتال رنگی به نقل از وب سایت سخت افزار: در حالی که برنامه نویسی، نر…

جدیدترین مدل حلقه نامزدی 2017 – 96 جدیدترین مدل حلقه نامزدی 2017- 96 _ پورتال رنگی به نقل از بیتوته: گلچینی از شیک…

صندل مجلسی بدون پاشنه 2017 در این مطلب چند مدل صندل مجلسی بدون پاشنه را برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم. پورتال رن…

به گزارش پورتال رنگی و به نقل از genial زبان ما انسان ها خیلی چیزها درباره سلامت مان به ما می گوید. به روش های مختلفی می توانیم از روی شکل، انداز…

پیشگیری و درمان پف چشم در بارداری پیشگیری و درمان پف چشم در بارداری _ پورتال رنگی به نقل از نی نی سایت: پف، سیاهی و ورم…

نکات مهم در باره شستن لباس نوزاد از زمانی که مادر باردار می شود تا زمانی که نوزاد به دنیا می آید یک سری حساسیت ها برای م…

با کودک دچار زنبور گزیدگی چه کنیم ؟ زنبور حشره خطرناکی است و اگر کودکی را نیش بزند ممکن است تا مدت‌ ها پوست او را دچار ا…

چگونه شیشه عینک آفتابی را تمیز کنیم؟ / راههای طولانی کردن عمر عینک چگونه شیشه عینک آفتابی را تمیز کنیم؟ / راههای طولانی کردن عمر عینک _ پورتال رنگی به نقل از چی بپوشم و سلام دکتر:…

به گزارش پورتال رنگی و به نقل از life hack خیلی از انتخاب‌ های ما در زندگی، از کاری که می‌خواهیم انجام دهیم گرفته تا آدمهایی که با آنها رفت‌ و آم…

گریم جدید هومن حاجی‌ عبدالهی در پایتخت 5 گریم جدید هومن حاجی‌ عبدالهی در پایتخت 5 _ پورتال رنگی به نقل از جام…

مدل انگشتر شرف الشمس زنانه / خواص شرف الشمس آنچه از خواص شرف الشمس نمی دانیم مدل انگشتر شرف الشمس زنانه / خواص شرف…

نماز سلمان فارسی نماز سلمان فارسی _ پورتال رنگی به نقل از ویکی شیعه: نماز سلمان، نمازی مستحبی است که سی‌رکعت دارد و…

دستور تهیه شامی لپه مواد لازم شامی لپه گوشت 300 گرم تخم مرغ 3 عدد سیب زمینی 4 عدد نخود 1/2 لیوان لپه 1/2 لیوان پياز 1 عدد ارد نخودچی یا آرد ساده…

اختلالات هورموني به دليل كمي تحرك….

متاسفانه اختلالات هورموني در زنان به دليل كمي تحرك؛ مسائل روحي رواني و تغذيه نامطلوب در دنياي ماشيني امروز باعث مشكلات زيادي مي‌گردد كه خانم‌ها از آن بي‌خبرند. هورمون‌هاي زنانه نقش بسيار مهمي در دوران زندگي دختران و زنان داشته و اختلال در آنها مي‌تواند مشكلات موقت، طولاني و يا دائم ايجاد كند. تا چند سال پيش روش درمان اينگونه مشكلات عمدتا استفاده از هورمون‌هاي شيميايي بود ولي به علت عوارض اين داروها مانند سرطان‌زايي، چاقي، ريزش مو و عوارض قلبي مصرف آنها كاهش يافته و در بعضي از كشورها مانند آمريكا، كانادا و انگلستان در اكثر موارد از مصرف آنها خودداري مي‌شود. با اين وجود متاسفانه مصرف هورمون‌هاي شيميايي در ايران به قوت خود باقي است. از طرفي تحقيقات دانشمندان در دنياي گياهان دارويي باعث كشف اثرات گياه پنج انگشت با نام علمي Vitex aonus castus شد كه صدها سال از ميوه‌هاي اين گياه داروهايي به شكل قرص و قطره براي رفع اختلالات هورموني توليد شده كه به سرعت در حال جايگزين شدن با هورمون‌هاي شيميايي است. همچنين صدها مقاله تحت نام VITEX در مورد اثرات رفع اختلالات هورموني زنان و مصرف اين گياه و فرآورده‌هاي صنعتي جديد آن بر روي سايت‌هاي اينترنتي گزارش شده است به طوري كه در دهه اخير به عنوان بهترين جايگزين هورمون درماني شناخته شده است. خوشبختانه قطره و قرص اين گياه به نام ويتاگنوس (VITAGNUS) توسط كارخانه داروسازي پورسينا به بازار ارائه شده است. موارد مصرف: – رفع عوارض PMS: از جمله سردرد، خستگي، عدم تمركز، نفخ، درد و اسپاسم، اضطراب، افسردگي، تغييرات خلق و خو و تحريك‌پذيري. – رفع عوارض LFD از جمله پريود سنگين، لكه‌بيني، قطع قاعدگي و قاعدگي‌هاي مكرر. – رفع عوارض يائسگي از جمله گرگرفتگي، تعريق، اضطراب، تغيير خلق و خو، شكنندگي ناخن، خشكي پوست، پوكي استخوان و عوارض قلبي. – كنترل و جلوگيري از پيشرفت خونريزي حاصل از فيبروم رحمي. – كنترل كيست پستان و تخمدان. – كنترل و درمان آكنه. – ازدياد شير مادران شيرده. – كنترل چاقي با منشاء هورموني. – نازايي به علت LFD. ميزان مصرف: روزي دو قرص و در صورت احتياج مي‌تواند تا روي 4 قرص مصرف شود. (بهتر است در دو نوبت مصرف شود). دوره درمان برحسب احتياج از حداقل 4 ماه تا چندين سال مي‌باشد. دارو را مي‌توان از هر زمان شروع و يا قطع نمود. دارو برعكس هورمون‌هاي شيميايي در زمان پريود مصرف شود. مجله تخصصی دنیای تغذیه و سلامت پایگاه اینترنتی

 

دیروز رفتم برای اندازه فولیکول .اصلا فولیکول های خوبی نداشتم.دکتر نظرش اینه که چون من پریودم منظمه باید صبر کنم.چون در اثر استفاده دارو احتمال بارداری دوقلو تو من زیاده .اما با یه دکتر دیگه مشورت کردم اون نظرش این بود که ماه اینده قرص بخورم

حالا موندم چی کار کنم.فعلا میخوام رژیم بگیرم و ورزش کنم.البته خودم می دونم به خاطر کم تحرکی و شاد نبودن وضعیت هورمونیم خوب نیست.

فکر کنم بهترین کار اینه که اصلا چند ماه بیخیال این قضیه بشم

تا بعدش اگه نشد درمان کنم.برای دارو خوردن چند ماه دیر نمیشه………………

موضوع :
نازایی

 

موضوع :
نازایی

چند راه حل بنیادین برای بچه دار شدن :

 –         اولین قدمی که باید زوج نابارور انجام دهند این است که ، زن و شوهر ، هر دو حجامت نمایند . حجامت کردن باعث اصلاح ژنتیک نوزادان هم می شود .

 باید درقدم اول اخلاط ناپاک بدن را خارج کرد و این کارت توسط سرکه انگبین انجام میگیرد.(سرکه + عرق نعناع+عسل +آب)-افرادی سرد مزاج هستند و فشار خون پایینی دارند میتوانند از سرکه استفاده نکنند.

این رژیم را یک هفته ادامه دهید . روزی یک لیوان.

از غذاهای زیر کمتر مصرف کنید :مرغ(همراه دارچین و سیاه دانه مصرف شود) – گوشت گوساله- سیب زمینی – ماست و دوغ  (اصلا نخورید)–برنج (همراه با زیره مصرف شود)

غذاهای بالا همه سرد هستند

 دو تا راهکار اساسی :

اول= حلوای سعد

دوم =زیتون +سیاهدانه+عسل

: این دوتا معرکه هستن

این دو رژیم آنقدر تاثیر شگفت انگیزی دارد که جوانی را به انسان برمیگرداند.

 : حلوای سعد=سعد50گرم+عسل نیم کیلو+مقداری بسیارکم سرکه

حلوای سعد آنقدر ترکیب عجیبی است که حتی میتواند افراد فلج را از روی زمین بلند کند.اگر این اتفاق افتاد تعجب نکنید !

–         زوج های نا بارور حتما باید باید روزانه یک مشت کشمش و یا مویز مصرف نمایند . عسل را  در وعدهای غذایی حتما قرار دهید .

 –         روزانه هفت قاشق جوانه ی گندم همراه با روغن زیتون مصرف کنید .

 

 

مصرف غذاهای با طبع گرم باعث افزایش توان جسمی، جنسی و حرارت بدن

فرد می‌ شود – نطفه مرد حدود سه ماه طول میکشد تا کامل و تقویت بشود 

تقویت و افزایش اسپرم

مصرف غذاهای با طبع گرم باعث افزایش توان جسمی، جنسی و حرارت بدن فرد می‌ شود

نطفه مرد حدود سه ماه طول میکشد تا کامل و تقویت بشود.

لباس زیر راحت و گشاد بپوشید

بیضه ها نباید زیاد گرم شوند. سعی کنید شورت ها ی تنگ نپوشید. مردانی که مشکل ناباروری دارند, نباید از دوش آب گرم و سونا استفاده کنند و همچنین کار در محیط گرم برای آنها مفید نمی باشد.اگر بتوانید بهتر است شبها لخت بخوابید – زیرا اگر بیضه ها تحت فشار یا گرما قرار بگیرند در مکانیسم اسپرمها اختلال بوجود میاد پس از پوشیدن لباس زیرهای تنگ و شلوارهای چسبان – نشستن طولانی روی صندلی – گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید خودداری کنید .در طول روز اگر میتوانید کیسه یخ روی بیضه ها قرار دهید.

تغذیه مناسب داشته باشید

بدون شک بعضی از غذاها روی تولید مایع منی اثر دارند.غذاهایی که چربی کم و کربوئیدرات و پروتئین فراوان دارند بعلاوه سبزیجات وغلات موجب تقویت منی میشوند.ورزش به همراه تغذیه سالم، باعث تضمین سلامتی شما میشود – از مصرف غذاهای کنسرو شده و مانده و سوسیس و کالباس و پرنمک خودداری کنید.

مواد غذایی تقویت کننده میل جنسی مرد

عسل و زنجبیل

جوانه گندم

شلغم پخته شده در شیردرشب

نارگیل و شیرنارگیل

کباب بره و شتر از جنس نر

زعفران پلو با پیازچه

ماهی از جنس نر به همراه پیازچه

به طور کلی گوشت تازه حیوانات نر

انجير=افزايش تعداد و حركت اسپرم

انگور و کشمش=غذای اسپرم

لبنيات-غلات، انواع مغزها( مغزگردو، بادام، فندق و…) تخم مرغ و گوشت و روغن زيتون پسته وسایرمغزها

جوانه نخود – خرما – انار

کنجد روزی یک قاشق – حلیم – پیاز

سبزی خوردن باغذا – کرفس – آویشن وپونه دم کرده باعسل

فاصله گذاری مناسب در فعالیت جنسی

فاصله گذاری در فعالیت جنسی (۳ تا ۶ روز در هفته), سبب افزایش حجم و قدرت باروری می شود. ولی اگر وقفه زیادی در فعالیت جنسی(بیشتر از 5-6 روز در هفته) ایجاد شود, سبب می شود که اسپرم ها تخلیه شده و پیر و نا توان و کم تحرک شوند

ویتامین ها و مکملهای غذایی مفید

ویتامین ث روزی یک عدد

ویتامین ای روغنی هر سه روز یک عدد:تقویت جنسی و شادابی و طراوت پوست و ماندگاری جوانی

اسید فولیک روزی یک عدد

قرص آهن

کپسول زیک پلاس هر دو روز یک عدد

گرم وتر-تقویت کننده میل جنسی مرد

انجیر-انگور و شیره آن-خربزه و تخم آن-سیب-انواع توت-

بادام زمینی-بادام شیرین-بادام کوهی-کنجد-

به-هویج(زردک)-شلغم-کدو-گلاب-لوبیاقرمز-

گوشت گوسفند-بز-بوقلمون-مرغ خانگی-مرغابی-اردک-غاز

گوشت بلدرچین-کله-جگر-میگو(روبیان)-

آب گوشت به-آب گوشت کلم قمری-

کره-خامه-روغن-تخم مرغ-شیرمیش-نخود-عسل-آب شور

گرم و خشک-تقویت کننده میل جنسی مرد

بادمجان(خیلی گرم و خشک)-زیتون-خرما-موم عسل-نارگیل

پیاز (خیلی گرم و خشک)-سیر-موسیر-

ترب (خیلی گرم و خشک)-تره-جعفری-مرزه- شنبلیله-کرفس-نعناع-ریحان-کلم-کنگر-

تخم شربتی-بولاغ اوتی-پونه (خیلی گرم و خشک)-گل سرخ(خیلی گرم و خشک)-عرق بهار نارنج-

زعفران-زنجبیل-زرچوبه-زنیان-دارچین-هل-فلفل(خیلی گرم و خشک)-زیره سیاه-

فندق-گردو-کشمش انگور سیاه( مویز)-بادام کاغذی-پسته-

پیه(دمبه)-دینارویه-چای-روغن-لپه-نخود-پرتقال- خرمالو-انبه-

نمک طعام (خیلی گرم و خشک)-خورش فسنجان

گوشت شتر-گاومیش-شترمرغ-کبوتر-لک لک-گنجشک-آهو-اردک

شیر شتر-کوهان شتر(خیلی گرم و خشک

 

 

عرق رازیانه ، داروی گم شده ی زنان و دوشیزگان

 طبیعت آن گرم بوده و دارای مقدار زیادی از هورمونهای زنانه است .                                      

مقدار مصرف : هر شب یک لیوان به همراه یک قاشق عسل . به مدت 40 روز.

 عرق رازیانه در درمان تکمیلی دیسمنوره (قاعدگی دردناک)-آمنوره(قطع قاعدگی)-هایپر منوره  (قاعدگی طولانی) و برای افزایش شیر نقش اساسی دارد .

 تذکر : در صورت وجود قاعدگی طولانی مصرف عرق رازیانه در ایام پریود قطع میشود .

 عرق رازیانه درمان تکمیلی در رفع عوارض منوپوز (یائسگی) است .

عرق رازیانه باعث چاق شدن اندام لاغر بانوان میشود . در واقع در ایجاد صفات ثانویه جنسی زنان نقش دارد .

 عرق رازیانه افزایش دهنده ی میل جنسی در زنان است .

عرق رازیانه در درمان هیرسوتیسم(موهای زائد در در صورت و اندام زنان ) نقش اساسی دارد . و مصرف 40 تا 120 روز آن باعث نازک شدن و کاهش موهای زائد میشود .

 عرق رازیانه در درمان بسیاری از بیماری های روحی و افسردگی های زنان و دوشیزگان بسیار موثر است . که متاسفانه  پزشکان امروزی اطلاعی از آن ندارند .

 عرق رازیانه باعث افزایش بینایی میشود .

 عرق رازیانه باعث طراوت پوست و رفع چروک پوست و صورت زنان میشود . عرق رازیانه یک داروی همیشه ضروری در درمان بیماری های سرد زنان است .

 عرق رازیانه در زنان دارای طبع گرم موجب افزایش فشار خون و التهاب میشود . در این صورت نوشیدن مقداری شربت سرکه و حجامت عام کنترل کننده است .

بانوان گرامی خود را اسیر قرص های هورمونی نکنید .

گم شده ی شما همین است .

 

پیاز درمانی برای درمان نازایی:

نحوه تهيه: 2-1.5 ليوان آب بدون كلر را بجوشانيد و پوست بيروني پياز را جدا كنيد سپس پياز را به 4 يا 5 قسمت تقسيم كرده و به آب در حال جوشبريزيد . 5 دقيقه در ظرف دربسته بجوشانيد. سپس ولرم بنوشيد. اين جوشانده راصبح و عصر به صورت تازه بخوريد. اين جوشانده را تا 15 روز روزي دوباربه صورت تازه ميل كنيد. در ادامه از ده روز مانده به پريود به مدت 5روز همين روش را تكرار كنيد. در مدت انجام اين درمان ترشحات سفيد وزرد افزايش مي‌يابد. اين به خاطر تميز شدن بدنتان است نگران نباشيد. اگراين عمل را براي حاملگي انجام مي‌دهيد بعد از اين عمل جداگانه عمل خوردن انجير لازم است. براي اين كار 9-8 عدد انجير را پس از شستن در نيم ليتر آببدون كلر در حال جوش بريزيد. بعد از 6-5 دقيقه جوشاندن يك عدد هويج سفت و تازه را قاج كرده و اضافه كرده و 3-4 دقيقه ديگر بجوشانيد و بصورتولرم بنوشيد.

 

پیاز درمانی برای خیلی از افراد جواب داده و مطلب پیاز درمانی از طب سنتی ترکیه گرفته شده و کسانی که تنبلی تخمدان و کیست و عفونت دارند عالیه . ولی توجه داشته باشید که چون پیاز قائده اور میباشد برای کسانی که باردارند نباید استفاده کنند چون موجب سقط جنین میشود ولی قبل از بارداری می تونند استفاده کنند .

پيازدرماني رو بيشتر از 15 روز نبايد بخوري

. ازروز اول پريود به مدت 15 روز بخورید بعد قطع كنید دوباره از ده روز مانده بهپريود 5 روز بخورید.

کسایی که پریود منظم دارن از روز اخر پریود شروع کنند و کسایی که پریود نا منظم دارن از روز اول پریود شروع کنند.

البته پیاز درمانی پرولاکتین رو بالا میبره بنابراین بیشتر 1-2 ماه انجام ندین و یا قبلش از وضعیت پرولاکتین بدنتون مطمئن بشید.

منبع:وبلاگ طب ایرانی

 برگرفته از:http://shirinzaboon.blogfa.com

 

 

موضوع :
نازایی

RSS 


  Create an account

اولين و جامع ترين پايگاه اطلاع رساني طب مکمل و جايگزين

سلامت بهداشت  به زبان فارسی در جهان

 فهرست

 وب سایت


تاسیسات ساختمانآزمون های پزشکی دندانپزشکیکتابهای دندانپزشکی

مقالاتی كه جواب بسياري از سوالات شما را مي دهد

قبل از پرسيدن سوال, اين بخش را مطالعه كنيدمهم:

امکان پاسخ سوالات بطور خصوصی وجود ندارد


توضیح : در این تالار پیرامون انواع بیماری های زنان،
بیماری ها و مشکلات جنسی ،
مسائل پرده بکارت انواع
اعمال جراحی مرتبط با زنان و مامایی بحث می شود.


توضیح :  در این تالار پیرامون انواع روش های پیشگیری از بارداری، مزایا و
معایب هر یک، آموزش نحوه مصرف یا استفاده و تداخلات دارویی همراه با این روشها بحث
می شود.
 

توضیح: در این
تالار پیرامون اقدامات انجام شده پیش از بارداری در مراکز بهداشتی اعم از گرفتن شرح
حال در مورد وضعیت فعلی و قبلی مراجعه کننده، درخواست آزمایشات و سونوگرافی مورد
نیاز، معاینات فیزیکی، واکسیناسیون،آموزش بهداشت فردی، بهداشت روان، بهداشت جنسی،
بهداشت دهان و دندان، آموزش تغدیه و در نهایت تعیین زمان مناسب باردار شدن و قطع
روش پیشگیری از بارداری بحث می شود. در صورت داشتن هر گونه سوالی در رابطه با تعیین
جنسیت جنین می توانید در این تالار سوال خود را مطرح نمایید.

توضیح : مراقبتهایی که برای مادر باردار در مراکز بهداشتی انجام می شود به این شرح میباشند:
1- بررسی علایم خطر در بارداری 2- تعیین سن بارداری 3- بررسی سوابق بارداری و زایمان قبلی 4- اندازه گیری قد، علایم حیاتی، ارتفاع رحم و ضربان قلب جنین 5- معاینات فیزیکی 6- درخواست آزمایشات معمول دوران بارداری و سونوگرافی 7- تجویز مکمل 8- آموزش در خصوص علایم خطر دوران بارداری، تغذیه، شکایات شایع، رعایت بهداشت فردی، روانی و جنسی، آمادگی زایمان و محل زایمان، بهداشت دهان و دندان، مضرات مصرف خودسرانه دارو، سیگار و دخانیات، شیردهی و مراقبت ازنوزاد 9-واکسیناسیون و در صورت نیاز ارجاع جهت تزریق آمپول روگام
در این تالار پیرامون موارد ذکر شده بحث می شود.

توضیح : سن
نوزاد از بدو تولد تا پایان 28 روزگی و سن کودک از روز 29 تا پایان 7 سالگی محسوب
می شود


توضیح : در این تالار پیرامون مسایل مرتبط با یائسگی ، مشکلات همراه با آن و نحوه
برخورد با این مشکلات بحث می شود.
 

از پزشکان علاقه مندی كه تمايل دارند در اين
قسمت به سوالات مردم پاسخ دهند با سایت تماس
بگيرند

از پزشکان علاقه مندی كه تمايل دارند در اين
قسمت به سوالات مردم پاسخ دهند با سایت تماس
بگيرند

از پزشکان علاقه مندی كه تمايل دارند در اين
قسمت به سوالات مردم پاسخ دهند با سایت تماس
بگيرند

از پزشکان علاقه مندی كه تمايل دارند در اين
قسمت به سوالات مردم پاسخ دهند با سایت تماس
بگيرند

اين تالار مدير ندارد – و
تا اطلاع ثانوي به سوالات پاسخ داده نمي شود

اين تالار مدير ندارد – و
تا اطلاع ثانوي به سوالات پاسخ داده نمي شود

از افرادي كه تمايل دارند در اين
قسمت به سوالات مردم پاسخ دهند با سایت تماس
بگيرند

اطلاعات پزشکی دراین تارنما
صرفا جنبه کمک آموزشی دارند و جایگزین ارتباط مستقیم پزشک و بیمار نیستند.

اطلاعاتی که در
این تارنما ارائه شده است، برای حمایت و آموزش است نه جایگزین راهنمایی و
مشاوره پزشک معالجی که مستقیما در تماس با بیمار است.

9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *